گواهینامه دوره آموزش ایمنی کارفرمایان

اخذ گواهینامه دوره آموزش ایمنی کارفرمایان

اخذ گواهینامه دوره آموزش ایمنی کارفرمایان

آیا شما هم به دنبال گواهینامه دوره آموزش ایمنی کارفرمایی هستید؟

حتما می دانید که گواهینامه 20 ساعته کارفرمایی، یک گواهینامه الزامی و ضروری به حساب می آید که با استفاده از آن شما می توانید فعالیت های متنوعی را به اتمام برسانید. به صورت کلی، گواهینامه دوره آموزش ایمنی کارفرمایان به شما اجازه می دهد تا به راحتی و بدون هیچ مشکل خاصی نسبت به انجام فعالیت های مختلفی همچون فعالیت به عنوان کارفرما اقدام نمایید. دریافت این گواهینامه  در دستورالعمل های جدید اداره کار، به یک مسئله الزامی تبدیل شده است.

مسئله ای که عدم توجه به آن می تواند عواقب سنگین را برای شما به همراه داشته باشد. در نتیجه، اگر شما هم به دنبال تایید صلاحیت هستید، بهتر است که گواهی مخصوص کارفرمایان شرکتهای پیمانکاری را دریافت کنید. امروز ما قصد داریم تا چیستی گواهینامه دوره آموزش ایمنی کارفرمایان را به صورت دقیق بررسی کنیم. پس با ما همراه باشید.

دریافت گواهینامه دوره کارفرمایی

گواهینامه دوره کارفرمایی چیست؟ گواهینامه دوره آموزش ایمنی کارفرمایان

بیایید تا کارمان را با پاسخ به یک سوال مهم شروع کنیم: گواهینامه دوره آموزش ایمنی کارفرمایان چیست؟ همانطور که از نام گواهینامه ایمنی کارفرمایی پیداست، این گواهینامه به افرادی اعطا می شود که دوره های مورد نیاز یک کارفرما را به صورت کامل پشت سر گذاشته اند. این مدرک به عنوان یکی از مهم ترین مدارکی شناخته شده است که کارفرمایان باید آن را در اختیار داشته باشند. در غیر این صورت، احتمال اینکه آنها با مشکلات جدی مواجه شوند افزایش پیدا می کند. به خاطر داشته باشد که این دوره معمولا توسط اداره کار برگزار می شود. شرکت در دوره برای دریافت گواهینامه 20 ساعته کارفرمایی روند پیچیده ای نخواهد داشت. در ضمن، این دوره به صورت اینترنتی و آنلاین برگزار می شود. چرا که اداره کار ظرفیت و زیر ساخت های مورد نیاز در جهت برگزاری این دوره به صورت حضوری را در اختیار ندارد.

به خاطر داشته باشید که حتی آزمون مربوط به دریافت گواهینامه دوره آموزش ایمنی کارفرمایان هم به صورت اینترنتی برگزار خواهد شد. علت این امر، محدودیت های ایجاد شده به علت شیوع ویروس کرونا می باشد. جالب است بدانید که شرکت در این دوره برای کارفرمایان می تواند نتایج مطلوبی را به همراه داشته باشد.

این دوره کامل نه تنها می تواند اطلاعات کافی را در اختیارتان قرار دهد، بلکه مدرک معتبری را نیز در اختیارتان قرار خواهد داد. به خاطر داشته باشید که طبق قوانین جدید، دریافت این دوره برای همه کارفرمایان یک مسئله ضروری به حساب می آید. در صورتی که شما به درستی مدارک مورد نیاز را تامین نکنید، در آینده با مشکلات جدی در این زمینه مواجه خواهید شد.

نیاز به گواهینامه دوره کارفرمایی

نیاز به گواهینامه دوره کارفرمایی

چه شرکت هایی به دریافت گواهینامه دوره آموزش ایمنی کارفرمایان نیاز دارند؟

شاید برای شما هم سوال پیش بیاید که به صورت دقیق، چه شرکت ها و افرادی به دریافت گواهینامه دوره کارفرمایی نیاز دارند؟ در پاسخ به این سوال، باید بگوییم که اداره کار استان های مختلف، بر اساس موضوع فعالیت های شرکت های متنوع، نسبت به احراز آنها اقدام می نماید. به خاطر داشته باشید که در یک شرکت، افراد مختلفی باید نسبت به اخذ گواهینامه دوره آموزش ایمنی کارفرمایان اقدام نمایند.

سمت این افراد از جمله مهم ترین مواردی است که می تواند روند دریافت گواهینامه را تحت تاثیر خود قرار دهد. جالب است بدانید که در زمان های قدیم، دریافت این مدرک فقط برای افرادی همچون مدیرعامل شرکت های مختلف ضروری بوده است. یعنی مدیرعامل شرکت های مختلف، باید در کلاس های حضوری شرکت می کردند و بر اساس حیطه کاری خود نسبت به آموختن موارد مختلف اقدام می نمودند.

دوره 20 ساعته آموزش ایمنی کارفرمایان

ولی امروزه قوانین اخذ گواهینامه دوره آموزش ایمنی کارفرمایان کمی تغییر پیدا کرده است. همانطور که در قسمت های قبل تر هم به این مسئله مهم اشاره کردیم، همه کارفرمایان باید به صورت اجباری نسبت به دریافت این مدرک اقدام نمایند. به خاطر داشته باشید که برای دریافت بیشترین بازدهی، بهتر است که همه امضا کنندگان مجاز در یک شرکت هم این دوره را پشت سر بگذارند. با توجه به اینکه در حال حاضر این دوره و آزمونش به صورت اینترنتی برگزار می شوند، شرکت در آن می تواند به شما کمک کند تا در سریع ترین زمان ممکن دوره های مورد نیاز را پشت سر بگذارید و مدارک خود را دریافت کنید.

دیگر مسئله ای که شما باید به آن توجه داشته باشید مربوط به حوزه فعالیت شرکت است. در قانون اداره کار، هفت شاخه کاری مورد تایید قرار گرفته است. شما فقط در زمانی باید نسبت به دریافت این مدرک اقدام نمایید که یکی از این هفت شاخه را برای فعالیت های خود انتخاب کرده اید.

دوره 20 ساعته آموزش ایمنی کارفرمایان

انواع گواهی مخصوص کارفرمایان کدام اند؟

به خاطر داشته باشید که گواهینامه دوره آموزش ایمنی کارفرمایان می تواند نام های مختلفی داشته باشد. همین مسئله هم باعث شده تا خیلی از افراد در این زمینه با مشکل مواجه شوند یا اینکه با خود فکر کنند که کدام دوره، اصلی است. گواهینامه ایمنی کارفرمایی، گواهینامه دوره کارفرمایی گواهینامه دوره ایمنی کارفرمایی و گواهینامه 20 ساعت کارفرمایی از جمله نام های رایج این دوره و گواهی نامه اش در دنیای امروزی ما به حساب می آیند.

در صورتی که شما هم به دنبال دریافت آن هستید، بهتر است که به خوبی شرایط خود را بررسی کنید و سپس درخواستتان را ثبت نمایید. به خاطر داشته باشید که شرکت در این دوره اهمیت زیادی دارد. مجموعه های مختلف می توانند این دوره را همراه با بازه های زمانی متنوعی طراحی نمایند.

گواهینامه دوره کارفرمایی

گواهینامه دوره کارفرمایی

کلام آخر

همانطور که در مقاله امروز ما مشاهده کردید، گواهینامه دوره آموزش ایمنی کارفرمایان یکی از دوره های ضروری برای همه کارفرمایان و مدیر عامل های یک شرکت به حساب می آید. این گواهینامه به شما اجازه می دهد تا صلاحیت  خود را به عنوان یک مدیرعامل ثبت نمایید. در زمان های قدیم شرایط مربوط به دریافت این گواهینامه نسبتا راحت تر بود. ولی در حال حاضر، با تغییر قوانین مربوط به اداره کار، شرایط دریافت این گواهینامه هم تغییر پیدا کرده است.

در صورتی که شما هم به دنبال گواهینامه دوره کارفرمایان هستید، بهتر است که خدمات بهترین تیم های مشاوره ای فعال در این زمینه را به کار گیرید. در ضمن، این دوره می تواند مباحث مهم و پر اهمیت متنوعی را به شما آموزش دهد. مباحثی که یادگیری آنها روند کار شما را تحت تاثیر خود قرار خواهند داد.

مقالات مفید: گواهینامه دوره کارگری