اخذ گواهی صلاحیت ایمنی

بخشی از روند اخذ گواهینامه صلاحیت ایمنی از سوی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، شامل چند مرحله اصلی است. در این راستا، پیمانکاران ملزم به طی کردن مراحل آموزشی کارفرمایی و آموزش کارگری می‌باشند. سپس، آن‌ها باید گواهینامه‌های مربوط به این دوره‌ها را اخذ کنند.

بخش حیاتی دیگر این فرآیند، تایید صلاحیت کارشناس حفاظت فنی است که بر اساس معیارهای ایمنی تعیین می‌شود. در پایان این مراحل، با ارائه مدارک و گزارش‌های لازم، صلاحیت ایمنی فرایند پیمانکار ( گواهینامه صلاحیت ایمنی ) توسط کمیته تشخیص صلاحیت اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان مربوطه بررسی و تأیید می‌شود. نهایتاً، گواهینامه تایید صلاحیت ایمنی اهدا می‌گردد، که این مدرک مهم نشان‌دهنده واجد شرایط بودن و پیشینه ایمنی مطمئن و تایید شده برای پیمانکاران است.

 

گواهینامه صلاحیت ایمنی

استفاده از گواهینامه تایید صلاحیت ایمنی یک الزام اساسی به منظور انجام هر گونه پیمانکاری، بر اساس تصویب الحاقیه بند (ج) ماده (12) قانون برگزاری مناقصات توسط هیئت وزیران به تاریخ 1397/10/5 (تصویر روبه رو)، به تمامی پیمانکاران حقیقی و حقوقی تعلق دارد.

التزامات کارفرمایان در این خصوص مطابق با این قانون مشخص شده است، و هر کارفرما قبل از انعقاد هرگونه قرارداد پیمانکاری با پیمانکاران، موظف است از آن‌ها درخواست گواهینامه تایید صلاحیت ایمنی نماید. این گواهینامه، نشان‌دهنده تایید صلاحیت ایمنی است و باید به عنوان یک معیار اساسی برای هر پیمانکار در نظر گرفته شود.

به همین دلیل، دریافت گواهی‌نامه صلاحیت ایمنی برای شرکت‌ها الزامی است و پیمانکاران برای شرکت در هر نوع مناقصه یا پروژه، مکلف به ارائه این گواهینامه به کارفرمای مربوطه می‌باشند. این اقدام، اساسی برای اطمینان از سطح ایمنی و صلاحیت پیمانکار در هنگام اجرای پروژه‌های مختلف است.

 

گواهینامه صلاحیت ایمنی HSE چیست؟

در اینجا توضیحاتی جامع درباره گواهینامه صلاحیت ایمنی HSE را برای شما عرضه می‌کنیم. HSE به معنای Health, Safety & Environment Management System یا سیستم مدیریت بهداشت، ایمنی و محیط زیست است. سازمان‌ها و نهادها به منظور حفاظت از محیط زیست و رعایت اصول و قوانین ایمنی در هنگام انجام کارها، اصول و سیستم‌های مدیریتی خاصی را برای فعالیت‌های خود تعیین کرده‌اند و این سیستم را مدیریت HSE می‌نامند.

پس از پیاده‌سازی این سیستم‌ها و رعایت اصول، شرکت‌ها گواهی HSE یا همان گواهی صلاحیت را دریافت می‌کنند. این گواهینامه، شرکت‌هایی را که در زمینه‌ی فعالیت مشخصی توسط سازمان HSE تعریف شده‌اند، شامل می‌شود. گواهینامه تایید صلاحیت ایمنی یکی از مدارک حیاتی برای شرکت‌ها در فرآیند مناقصه است و همه کارفرمایان فعال در حوزه‌ی پیمانکاری ملزم به تحقق این گواهینامه می‌باشند.

برای دریافت گواهینامه تایید صلاحیت ایمنی متقاضیان باید مدارک مربوطه را در سایت مربوطه ثبت نموده و پرونده خود را تشکیل دهند. سپس، بازرس مربوطه تعیین می‌شود و پس از بازرسی، گواهینامه صلاحیت ایمنی توسط وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی صادر می‌گردد. شرکت‌های پیمانکاری می‌توانند تنها در صورت دریافت گواهی‌نامه تایید صلاحیت ایمنی HSE شرایط واجد شرکت در مناقصات را داشته باشند که قبل از آن باید گواهی‌نامه تایید صلاحیت وزارت کار و امور اجتماعی یا گواهینامه رتبه‌بندی (گرید پیمانکاری) سازمان برنامه و بودجه را نیز دریافت نمایند.

 

الزامات پیمانکاران

اخذ گواهینامه صلاحیت ایمنی برای شرکت‌های پیمانکاری از دو روش امکان‌پذیر است:

۱. دریافت گواهینامه تایید صلاحیت یا رتبه برنامه بودجه.

۲. دریافت گواهی‌نامه (رتبه) از وزارت کار و امور اجتماعی.

برای دریافت گواهینامه صلاحیت ایمنی می‌توانید از یکی از دو مسیر زیر استفاده کنید: انجمن‌های صنفی کارفرمایی ایران یا انجمن‌های صنعتی کارگری مسئولین حفاظت فنی ایمنی بهداشت کار. هر دو این مسیرها هیچ اولویت یا مزیتی نسبت به یکدیگر ندارند و باید تنها از یکی از آنها استفاده کنید. در صورت استفاده از هر دو سیستم، پرونده حذف می‌شود و شما باید از ابتدا مراحل را دوباره طی کنید.

شرکت‌هایی که دارای گواهینامه هستند، تمام جنبه‌های ایمنی و بهداشت شغلی کارمندان و کارگران، همچنین موارد ضروری مرتبط به حفاظت محیط زیست را رعایت می‌کنند. برای ثبت نام و دریافت گواهی که به صورت خاص برای پیمانکاران تعبیه شده است، باید به سایت وزارت کار و امور اجتماعی مراجعه کنید. این گواهی تنها به ایمنی کار و ایمنی عملیات پیمانکاری و حوادث کاری در محیط کاری مرتبط است. دیگر درخواست‌ها، اگر واجد شرایط اخذ گواهینامه صلاحیت ایمنی باشند، می‌توانند با مراجعه به شرکت‌های گواهی‌کننده (CB)، گواهی HSE را دریافت کنند.

 

اخذ گواهینامه صلاحیت ایمنی پیمانکاران

در خصوص دریافت گواهینامه صلاحیت ایمنی HSE مراحل و فرآیند یکی از پرتکرارترین سوالات متقاضیان است. این سوال به این موضوع مربوط است که پس از تکمیل مدارک، چه مراحلی باید طی شود تا بازرسی صورت گیرد و گواهینامه تایید صلاحیت ایمنی صادر شود. طی این روند، مراحل زیر را باید پیگیری نمود:

 

1. احراز هویت شرکت و کلیه پرسنل:

تمام پرسنل زیر نظر بیمه شرکت باید اقدام به احراز هویت نمایند و نام کاربری و گذرواژه مرتبط با آنها را دریافت کنند. در صورت مواجهه با هرگونه مشکل در احراز هویت، می‌توانید به دفاتر خدمات پیشخوان مراجعه و از خدمات آنها بهره‌مند شوید.

گواهینامه صلاحیت ایمنی – گواهی صلاحیت ایمنی – گواهی نامه صلاحیت ایمنی

2. ثبت نام در سامانه صلاحیت ایمنی اداره کار:

برای شروع فرآیند دریافت گواهی صلاحیت ایمنی ابتدا به سامانه مربوط به آدرس https://service.mcls.gov.ir/identityLogin مراجعه نموده و نام کاربری و گذرواژه شرکت را وارد نمایید.

 

3. بارگذاری مدارک:

لطفاً مدارک تایید صلاحیت ایمنی مربوط به شرکت‌های پیمانکاری را با دقت تکمیل کرده و در سامانه معرفی شده بارگذاری نمایید.

 

4. انتخاب دفتر انجمن معرفی شده توسط اداره کار استان:

توجه به انتخاب یک دفتر انجمن استانی و ارسال پرونده به صورت الکترونیکی به دفتر انتخاب شده ضروری است.

 

5. تحویل فیزیکی مدارک:

بعد از هدایت پرونده به دفتر انجمن، مدارک اسکن شده را به صورت فیزیکی به دفتر ارسال نموده و پس از بررسی و تصدیق این اسناد توسط دفتر انجمن، در صورت تایید، به اداره کار استان ارسال می‌گردند.

 

6. تایید پرونده توسط دبیر صلاحیت اداره کار:

بازرسی و ارزیابی پرونده و گزارش بازرسی، به عهده دبیر صلاحیت اداره کار است که پس از مطالعه و تصدیق این مستندات، آنها را به واحد بازرسی ارجاع می‌دهد.

 

7. بازرسی از پیمان معرفی شده:

پیمان‌هایی که توسط بازرسان اداره کار معرفی شده‌اند، مورد بازرسی و ارزیابی قرار می‌گیرند. پس از اتمام بازرسی و تصویب اطلاعات توسط رئیس کمیته بازرسی، پرونده به اداره کار ارجاع داده می‌شود تا درخصوص تایید مراحل بعدی اقدامات صورت گیرد.

 

8. ارسال پرونده به کمیته تعیین صلاحیت ایمنی:

با ارسال پرونده به دفتر اداره کار، دبیر صلاحیت مسئول بررسی جزئیات پرونده است و در صورت تایید مدارک، پرونده به کمیته تعیین صلاحیت ایمنی ارسال می‌گردد. این مرحله جهت بررسی دقیق و اعتبارسنجی مدارک از سوی کمیته صلاحیت صورت می‌پذیرد.

 

9. صدور گواهینامه صلاحیت ایمنی :

پرونده توسط کمیته تعیین صلاحیت ایمنی مورد بررسی قرار گرفته و پس از تایید، گواهینامه صلاحیت ایمنی به مدت دو سال صادر می‌شود. برای جلوگیری از انقضاء گواهینامه، توصیه می‌شود که به موقع اقدام به تمدید نمایید. این اقدام به منظور حفظ و ادامه فعالیت‌های پیمانکاری با رعایت استانداردها و مقررات ایمنی ضروری است.