گواهینامه تعیین صلاحیت شرکتهای خدماتی

اخذ گواهینامه تعیین صلاحیت شرکتهای خدماتی

اخذ گواهینامه تعیین صلاحیت شرکتهای خدماتی

اخذ گواهینامه تعیین صلاحیت شرکتهای خدماتی دقیقا باید برای کدام شرکت‌ها دریافت شود؟ مراحل دریافت گواهی نامه تعیین صلاحیت شرکت خدماتی چگونه است؟ چه مدت طول می‌کشد تا بتوانم آن را بگیرم؟ و هزاران سوال دیگر که ممکن است قبل از گرفتن گواهینامه اداره کار ذهن شما را به خود مشغول کرده باشد. امروز ….(نام سایت) به سبک تخصصی خود به تمام سوالات شما پاسخ می‌دهد. پس از مطالعه این متن شما به پاسخ سوالات خود خواهید رسید پس با ما همراه باشید.

اداره کار یا همان وزارت کار و رفاه اجتماعی برای شرکت‌هایی که در حوزه‌های خدماتی فعالیت می‌کنند گواهینامه تعیین صلاحیت شرکتهای خدماتی صادر می‌کند. این گواهینامه به منظور تایید صلاحیت و شایستگی‌های شرکتهای خدماتی برای انجام کار و شرکت در مناقصات صادر می‌شود.

گواهی نامه تعیین صلاحیت شرکت خدماتی از طرف اداره کار هر استان صادر می‌شود. لازمه دریافت این مدرک این است که پرونده شما تکمیل باشد و تمام مدارک مورد نیاز جهت دریافت مجوز کار را داشته باشید.

مهم است که بدانید چگونه می‌توانید مجوز تعیین صلاحیت یا همان مجوز اداره کار را بگیرید تا کارتان در سریع‌ترین زمان ممکن انجام شود.

مجوز اداره کار

مجوز اداره کار

گواهی نامه تعیین صلاحیت شرکت های خدماتی

شرکت­هایی که گواهینامه تعیین صلاحیت شرکتهای خدماتی نیاز دارند :

 1. حمل و نقل و کارهای مرتبط با آن
 2. تعمیر و نگهداری وسایل و تجهیزات اداری ( به جز امور مرتبط با کامپیوتر)، خدمات فنی خودرو
 3. رستوران و آشپزخانه همچون طبخ غذا، توزیع غذا و … اداره بوفه، رستوران و سایر موارد مشابه
 4. خدمات عمومی همچون نامه­رسانی، تنظیفات، آبدارخانه، پیشخدمتی و غیره
 5. نگهداری و حفاظت از فضای سبز
 6. چاپ و تکثیر و امور مربوطه همچون خطاطی، صحافی، چاپ و تکثیر، حروفچینی، غلط گیری و …
 7. امور مرتبط با بهره­برداری از تأسیسات و موارد مشابه آن

حالا که با انواع شرکتهای خدماتی آشنا شدید اگر نام رتبه شرکتهای خدماتی، گواهینامه رتبه شرکتهای خدماتی، رتبه تاسیساتی و تجهیزات شرکت خدماتی، رتبه صنایع غذایی، رتبه آشپزخانه، رتبه خدمات عمومی و گواهی اداره کار یا مجوز اداره کار را نیز شنیدید می‌دانید که همه همان گواهینامه تعیین صلاحیت شرکتهای خدماتی است.

مراحل اخذ گواهینامه تعیین صلاحیت شرکتهای خدماتی

برای اینکه گواهینامه تعیین صلاحیت شرکتهای خدماتی را دریافت کنید باید مراحلی را طی کنید. اولین مرحله این است که شرکت شما در انجمن صنفی شرکتهای خدماتی عضو باشد. مدارک مورد نیاز جهت عضویت در انجمن شامل موارد زیر است:

 • یک عدد کپی برابر اصل شناسنامه و کارت ملی
 • دو قطعه عکس 3*4 از مدیرعامل شرکت
 • مدارک تحصیلی مدیرعامل و رئیس هیئت مدیره
 • اجاره نامه یا سند مالکیت شرکت
 • آگهی تاسیس شرکت
 • اساسنامه و روزنامه رسمی و آگهی تغییرات

همه این موارد باید به همراه نامه درخواست عضویت به انجمن تحویل داده شود.

بعد از عضویت در انجمن نوبت به اخذ گواهینامه آموزشی کارفرمایی می‌رسد. این گواهی در صورتی صادر می‌شود که مدیرعامل یا یکی از اعضای هیئت مدیره در دوره اموزشی کارفرمایی شرکت کند. دوره آموزشی کارفرمایی اداره کار 18 ساعت وبنام دوره مقدماتی آشنایی با قانون کار و طبقه بندی مشاغل است. این دوره سه روزه است. جهت شرکت در این دوره نیز به مدارک زیر نیاز دارید:

 • کپی برابر اصل تمام صفحات شناسنامه و کارت ملی و مدارک تحصیلی
 • دو قطعه عکس 3*4
 • واریز هزینه دوره و ارائه فیش واریزی

ارائه مدارک

 بعد از اینکه مراحل بالا به پایان رسید حالا می‌توانید با ارائه مدارک زیر جهت تشکیل پرونده برای اخذ گواهینامه تعیین صلاحیت شرکتهای خدماتی اداره کار درخواست خود را ثبت کنید.

 • نامه عضویت در انجمن
 • ارائه اساسنامه، روزنامه رسمی تأسیس شرکت و تغییرات آدرس اعضای هیئت مدیره، آگهی تأسیس و اظهارنامه ثبت شرکت خدماتی
 • ارائه لیست کامل تجهیزات دفتر مرکزی به همراه فاکتور خرید
 • ارائه مدارک مربوط به حقوق و بیمه پرسنل و کارکنان دفتر مرکزی و پیمان‌ها + کپی شناسنامه و کارت ملی و مدرک تحصیلی بهمراه آدرس و شماره تلفن و کد پستی تمام کارکنان
 • تصویر گواهینامه آموزشی کارفرمایی
 • نامه درخواست عضویت مدارک مورد نیاز جهت تشکیل پرونده
 • معرفی قراردادهای چهار سال اخیر و در صورت اتمام مفاصا حساب بیمه
 • اجاره نامه یا سند مالکیت، اظهارنامه مالیاتی ۴ ساله و برگه قطعیت مالیاتی
 • طرح طبقه بندی مشاغل به همراه تأییدیه این طرح از وزارت کار برای پرسنل بالای پنج دفتر مرکزی و پیمان‌ها
رتبه بندی شرکت خدماتی

تبصره‌ها : اگر محل فیزیکی به عنوان دفتر کار ندارید امکان اخذ گواهینامه تعیین صلاحیت شرکتهای خدماتی را وجود ندارد. اگر محل کار شما یک محیط اداری تجاری نباشد و فقط یک منزل مسکونی باشد مورد تایید وزارت نیست.

اگر شرکت شما تازه تاسیس است نیاز به اظهارنامه مالیاتی ندارید. اگر قرارداد فعال ندارید، نیاز به ارائه مفاصاحساب بیمه نیز ندارید.

کارفرمایان باید حقوق پرسنل را به شماره حساب بانکی خود فرد واریز نمایند و سند واریزی را ارائه دهند.

ثبت نام گواهی نامه صلاحیت شرکت خدماتی

پس از انجام مراحل اخذ گواهینامه تعیین صلاحیت شرکتهای خدماتی نوبت به ثبت نام گواهی تعیین صلاحیت شرکت خدماتی می‌رسد. تمامی شرکتهای واجد شرایط باید با مدارک مورد نیاز در سامانه https://prkar.mcls.gov.ir ثبت نام کنند و کد رهگیری دریافت نمایند. این سامانه همان سامانه تایید صلاحیت اداره کار است. سامانه بارگزاری مدارک اداره کار نیز https://kardan.mcls.gov.ir/  می‌باشد. قبل از ورود به سایت باید شرکت و مدیرعامل شرکت احراز هویت کنند.

پس این مراحل باید به دفتر انجمن استان خود بروید تا نسبت به بررسی و تایید مدارک شما اقدام کنند. چنانچه مدارک شما نقصی داشته باشد به شما اعلام خواهد شد. پس از تایید انجمن مدارک شما به اداره کار استان ارسال می‌شود تا رویه‌های اداری مربوطه طی شود. حدود 6 ماه زمان می‌برد تا شما گواهینامه گواهینامه تعیین صلاحیت شرکتهای خدماتی خود را دریافت کنید.

سخن پایانی

اخذ گواهینامه تعیین صلاحیت شرکتهای خدماتی می‌تواند موضوع چالش برانگیزی باشد! این گواهینامه نشان صلاحیت و شایستگی شرکت شما محسوب می‌شود و تحت نظارت وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی صادر می‌گردد. تفاوت این گواهینامه با گواهینامه پیمانکاری نیز در اینجا مشخص می‌شود زیرا گواهی پیمانکاری را برخلاف گواهی خدماتی، سازمان برنامه و بودجه کشور صادر می‌کند.